Redaktores sleja

Kaut vai ar vienu aci sekojot pavasara modes nedēļām lielpilsētās, to skaitā arī mūsu Riga Fashion Week, redzot, kā dizaineri cenšas izdomāt aizvien jaunus trikus, lai pievilinātu klientus – ar see now, buy now vairs nepārsteigsi, rodas jautājums, kurp vispār virzās mode. Varbūt tā ir tikpat apjukusi kā pasaule, kur pārmaiņu vēji pluinī Veco Eiropu, kuras selfijs vairs neizskatās diez ko optimistisks. Uz tā fona aizvien izteiktāk sajūtama interese par lietām un procesiem, kurus varētu apzīmēt kā atgriešanos pie saknēm. Tiek meklēta laimes formula, kas balstīta harmonijā un dabiskajā lietu kārtībā, kas ļauj cilvēkam būt veselam, skaistam un laimīgam pat materiāli pieticīgos apstākļos un neraugoties uz cienījamu vecumu.
Mūsu žurnālā ir plašs un ļoti pamācošs raksts par tā sauktajām zilajām zonām, par vietām uz mūsu planētas, kur cilvēki dzīvo saskaņā ar dabu un cienīgi noveco. Un tieši šī dzīvesstila tendence, kad arī moderno lielpilsētu karjerists brīvdienās izslēdz mobilo telefonu un pavada laiku ar ģimeni, patlaban tiek uzskatīta par ļoti stilīgu.
Kā saka viena no mūsu intervijas varonēm kulinārijas eksperte Signe Meirāne – viss ir mūsu prātā. Lūk, arī spilgts piemērs – t/c «Spice» direktore Iveta Lāce, kurai vadošs amats, veiksmīga karjera iet roku rokā ar apskaužamu dzīvesprieku un vieglumu. Un šā pavasara modes tendences piebalso – dzeltenie, bēšie toņi, klasika ar kādu neprātīgu akcentu. Apģērbs kā vēstījums arī burtiskā nozīmē, kad apdrukas ir ne tikai dekoratīvs elements, bet kā plakāts, arī kā atmiņas vai liecinieks par ceļojumiem. Un tie mūs šoreiz aizved uz Itāliju, uz hedonistu pilsētu Boloņu, ciemos pie dižciltīgajām Stroci dzimtas princesēm. Šīs aristokrātiskās dāmas savos gleznainajos īpašumos saaicina draugus un kaislīgi nododas medībām, kur... visi paliek sveiki un veseli un vakarā bauda izsmalcinātas maltītes. Runa ir par trifeļu medībām, kuru aizkulisēs mums bija iespēja ielūkoties. Bet, lai izzinātu vintāžas medību nianses, jādodas uz Parmu, uz speciālu izstādi. Tikām es par godu pavasarim uz T-krekla uzgleznoju Friča Bārdas pantiņu:

Kad pirmā zāle dīgst,
tad zeme lūgšanu skaita,
Un zvaigznes debesīs
apstājas savā gaitā.

Ērika Šmeļkova
latviešu izdevuma galvenā redaktore

L'Officiel Latvija jaunajā numurā lasi:

Tendences. Maigi un ačgārni
Zīmoli. Maje, Akris, Furla, Paul & Joe
Izstādes. Vulgaritāte un mode
Skaistuma recepte. Iveta Lāce
Rotas. Kroņa dārgumi
Persona. Kulinārijas eksperte Signe Meirāne
Izaicinājums. Modeļu otrā dzīve
Ciemos. Zem Toskānas saules
Persona. Ella Tatarinova – kašmira karaliene
Ceļojums. Boloņa
Kaislība. Vintāžas izstāde Parmā
un daudz kas cits!

VĀKS

l'officiel latvija officiel.lv

Modele Līva @2b models
Foto Natālija Berezina
Stils Dace Krieviņa-Bahmane
Meikaps Jekaterina Hlopova
Matu sakārtojums Diana Payton @Kitchen HairLab
Pēcapstrāde Alina Belova
Jaka, šorti, Burberry. Tops, H&M.
Kleita, Sofia Lark.

l'officiel latvija officiel.lv

Uzdāviniet sev svētkus visa gada garumā!

Piešķir savam dzīvesstilam augstāku standartu!

Abonē L'OFFICIEL LATVIJA un dāvanā saņem CLUB CHIC

club chic privilēģiju karte officiel.lv

L'OFFICIEL LATVIJA DIGITAL

l'officiel latvija ipad iphone versija ielādēt officiel.lv