Tu esi šeit:
Sākums > KIDS > Futbola pozitīva ietekme uz meiteņu pašapziņu un pašpārliecinātību

Futbola pozitīva ietekme uz meiteņu pašapziņu un pašpārliecinātību

sieviešu futbols officiel.lv

Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) jaunākais pētījums, kurā piedalījušās vairāk nekā 4000 futbolistes vecumā no 13 gadiem, atklājis dažādas šķautnes futbola pozitīvajai ietekmei uz meiteņu pašapziņu un pašpārliecinātību. Pētījums ņēma vērā futbola ietekmi uz jaunieša pašpārliecinātību, pašcieņu, labklājību, kopības sajūtu, motivāciju un dzīves iemaņām, salīdzinot šos rezultātus ar rādītājiem citos sporta veidos. Dati tika vākti sešu valstu ietvaros – Dānija, Anglija, Vācija, Spānija, Polija un Turcija.

Pētījums demonstrē, ka meitenes, kuras spēlē futbolu, ir par sevi pārliecinātākas nekā tās meitenes, kuras to nespēlē vai pat nodarbojas ar kādu citu sporta veidu.

80% jauno meiteņu spēlēšana savā klubā padarījusi par sevi pārliecinātākas, salīdzinot ar 74% meiteņu citos sporta veidos. Tāpat 54% pētījuma dalībnieču pauž, ka futbols viņām palīdz mazāk uztraukties par to, ko par viņām domā citi. Salīdzinājumam – citos sporta veidos šis rādītājs ir 41%. Plašāk dati aplūkojamai ŠEIT.

UEFA uzsver, ka šie dati ir milzīgs iedrošinājums sporta veidam, kas tuvākajos gados visā Eiropā gatavojas lieliem attīstības soļiem.

sieviešu futbols officiel.lv

Foto: sieviesufutbols.lv
facebook.com/SieviesuFutbols

Komentēt

Top