Gourmand Guide

Kā garšo mūzika

Ērika Šmeļkova
19.12.2017
Vai kādreiz esat iedomājušies, par to kā mūzika spēj mainīt viena un tā paša ēdiena garšas izjūtu?

Pasākums Food Symphony, ko organizēja aģentūra Eight Event izvērtās par patiesi izsmalcināti garšīgu zinātnisku eksperimentu, kas atsauca atmiņā stāstus par govīm, kuras iedvesmo Mocarta mūzika.

Eksperimenta un pētījuma dalībnieki – komponists, mūzikas zinātnieks Valdis Bernhofs, šefpavārs Heinrihs Erhards, neiromarletinga eksperts Einārs Kupats un dažādu vecumu un profesiju pārstāvji, pazīstamo diriģentu Intu Teterovski ieskaitot.

Un tā smaidoša komanda tevi sagaida, vienu pašu ieved askētiski noformētā norobežotā telpā, pieslēdz pie sirds apvidus, rokām mazus gudrus aparātiņus un šovs var sākties. Uz piecām karotītēm tiek pasniegts identisks ēdiens. (Tie bija šefpavāra mazie šedevri, kur neparastā veidā bija pagatavota gan brieža gaļa, zutis, gliemezis, teļa vaigi, trifeles, pīlādži un pat kadiķogas). Nu, lūk, ik pēc 30 sekundēm atskan atšķirīga mūzika un baudot gan ar mēli, gan ausīm, katrai karotītei jāliek atzīmes, gluži kā skolā. Nezinu, kādas būs šā eksperimenta zinātniskās atziņas, bet par sevi varu teikt – ja man ļoti patīk mūzika, tad ēdiens paliek otrajā vietā, skumjas notis arī garšu padara bēdīgāku, ja skaņas un ēdiens ir harmonijā, tad ideāls rezultāts. Un vēl, nezinu, kā tas nākas, bet Vīnes klasiķu mūzika desertam piešķir īpašu garšu. Šādu eksperimentu interesanti sarīkot arī mājas viesībās.

dalīties

Tags

līdzīgi ieraksti

Ieteicam apskatīt