L'Hommes

Klikšķu noteikumi

Jekaterina Kima
18.09.2017
Pazīstamais latviešu dziedātājs un dīdžejs Markus Riva ir kļuvis par īstu Latvijas Instagram zvaigzni

Jāteic, viņa piedalīšanās Krievijas muzikālajā televīzijas šovā Хочу к Меладзе («Gribu pie Meladzes») vēl vairāk kāpināja sekotāju skaitu. Tagad jaunā mākslinieka kontam ir ap 147 tūkstoši sekotāju, un katru foto, ko viņš izliek internetā, ar like atzīmē līdz pat 10 000 cilvēku, pat ja tas ir tikai kokakolas pudeles foto. «L’Officiel Latvija» lūdza mūziķim, kurš nupat kļuvis par jaunā viedtālruņa Huawei P10 reklāmas kampaņas seju, pastāstīt par klikšķu mākslas aizkulisēm.

Teksts Jekaterina Kima

Kā jūs raugāties uz titulu «Latvijas Instagram karalis»?

Pret šādu apzīmējumu izturos ar smaidu. Instagram lietoju jau sen – arī laikā, kad šis sociālais tīkls vēl nebija tik populārs. Ja es nebūtu pazīstams mūziķis, diez vai būtu ieguvis tik lielu atpazīstamību. Patiešām, pēc manas piedalīšanās šovā «Gribu pie Meladzes » sekotāju kļuva pulka vairāk.

Vai jums ir savi Instagram lietošanas principi?

Tie ir trīs. Pirmkārt, vados pēc emocijām. Otrkārt, cenšos, lai mans konts stāstītu par visu, kas notiek manā dzīvē: sākot no muzikālajiem projektiem līdz pēkšņai skaistuma sajūtai, kas pārņem, vērojot koka siluetu uz saulrieta fona Mārupē. Un vēl – mēģinu visu notiekošo neuztvert pārāk nopietni.

Ko vēl publicējat Instagram, neskaitot selfijus?

Es daudz ceļoju un fotografēju redzēto. Pilsētu un valstu portreti ir tas, kas mani iedvesmo. Ikvienā kvartālā var atrast kaut ko skaistu: cilvēkus, siluetus, gaisotni.

Ar kādu tālruni pašlaik fotografējat?

Ar Huawei P10. Tajā ir ļoti daudz noderīgu funkciju, bet man pats galvenais ir kamera, ko lietoju gandrīz vai ik uz soļa. Tā ir radīta sadarbībā ar vācu kompāniju Leica, kas ir viena no lielākajām premium klases fototehnikas izgatavotājām pasaulē. Neiedziļinoties tehniskās detaļās, kamerai ir divkāršā optiskā tālummaiņa, un ar to var sasniegt labu rezultātu pat sliktā apgaismojumā. Ar foto, kas uzņemti ar jauno viedtālruni, esmu ieintriģējis vairākus savus draugus, kuri ar to nodarbojas profesionālā līmenī.

Kāds bija jūsu pirmais skārienjutīgais aparāts? Cik bieži vispār maināt tālruņus?

Tas bija viens no pirmajiem iPhone, kas pēc Nokia un Siemens šķita kā logs uz pavisam citu dimensiju. Atceros, kā mazs bērns priecājos, ka mūzika, fotogrāfijas un kontaktēšanās iespējas pieejamas vienuviet. Starp citu, šī opcija trīs vienā man ir svarīga arī šodien. Protams, arī kvalitāte. Telefonus es mainu aptuveni reizi divos gados, ja vien nenotiek kādi nepārvaramas varas apstākļi. Bet telefonu tirgum sekoju ļoti uzmanīgi – ja notiek kvalitatīvs uzrāviens, noteikti iepazīstos ar to. Šobrīd, pēc ilgiem iPhone lietošanas gadiem, amazām pierodu pie platformas Android, un Huawei P10 sevī ietver tieši tās iespējas, kuru dēļ ir vērts to izzināt.

Kādas vēl viedierīces jūs izmantojat?

Ikdienas dzīvē man pilnīgi pietiek ar telefonu. Ar to varu ierakstīt un klausīties mūziku, fotografēt, uzņemt video un gatavot reportāžas, sērfot sociālajos tīklos. Viena daudzfunkcionāla ierīce – tas ir liels retums.

Jūs taču arī klipu dziesmai Take Me Away uzņēmāt, izmantojot video no Instagram!

Vēl vairāk – es šo klipu pat samontēju ar savu viedtālruni. Bija sakrājies pietiekami daudz dažādu dzīves brīžu, kas fiksēti video, tas radīja vēlmi izveidot tādu kā retrospektīvu. Manuprāt, rezultāts ir atbilstošs dziesmas noskaņai. Turklāt tā bija pirmā, bet noteikti ne pēdējā reize, kad izmantoju šādu tehniku. Turklāt manam jaunajam telefonam šajā ziņā ir vēl vairāk iespēju.

Vai jums ir kādi speciāli paņēmieni, kā uzņemt labu selfiju?

Laba gaisma, laba kamera un… labi izgulēties.

Vai kādreiz esat uzņēmis neveiksmīgu selfijus, bet tomēr tos nopublicējis?

Visbiežāk neveiksmīgi ir tā sauktie ātrie selfiji ar draugiem vai pazīstamiem cilvēkiem, kad ļoti gribas noķert momentu, bet pēc tam saproti – kaut kas ir nogājis greizi. Man tā gadījās ar manu pirmo selfiju kopā ar Veru Brežņevu, bet vienalga gribējās padalīties ar citiem. Turklāt es to uzņēmu ar vienu no pirmajiem iPhone telefoniem, kad tālruņos kameras vēl nebija tādā līmenī kā šodien.

Kurš ir jūsu vissmieklīgākais selfijs?

Biežāk tie ir foto un video ar filtru vai Snapchat lēcas funkcijas, kas cilvēkus ļauj pārvērst par komiskām būtnēm. Varbūt kāds to uzskata par bērnišķīgu ākstīšanos, taču es esmu pārliecināts, ka mūžīgās jaunības noslēpums ir pozitīva attieksme pret dzīvi un spēja par visu brīnīties. Tāpat arī atziņa, ka visam jānotiek saprāta robežās.

Lūdzu, nosauciet piecus selfiju veidus, kādiem obligāti jābūt veiksmīga vīrieša Instagram vietnē!

Ja to skata caur humora prizmu, tad uz neatkārtojami skaistas ainavas fona, sporta zālē, kopā ar visskaistāko sievieti pasaulē (kā nu katrs to saprot), ar iemīļoto auto un uzvalkā, bet vēl labāk – smokingā…

Kādi ir jūsu radošie plāni?

Pašlaik es strādāju pie jauna mūzikas albuma krievu un latviešu valodā. Tiklīdz būšu to pabeidzis, rīkošu koncertus Latvijā. Par jaunumiem manā dzīvē varat sekot līdzi vietnē www.markus-riva.com. Un, protams, Instagram!

 

Markus Riva, foto uzņemts ar Huawei P10.

dalīties

Tags

līdzīgi ieraksti

Ieteicam apskatīt