Skaistums

Cīņa ap acīm redzamo

Ērika Šmeļkova
06.10.2017
Uzskata, ka acis ir dvēseles spogulis, bet ko lai saka, par nodevīgi tumšajiem lokiem vai pietūkušajiem apakšējiem plakstiņiem, kas pat visskaistākajam sejas veidolam piešķir satraucošu noti vai labākajā gadījumā saguruma niansi.

Turklāt šī nevēlamā rota bieži vien nav atkarīga no vecuma. Problēma ir visai komplicēta, un te steidz palīgā gan medicīna, gan jaudīgais skaistumkopšanas līdzekļu arsenāls. Kā orientēties šajā plašajā piedāvājumā?

Teksts Ērika Šmeļkova

Ja tumšie loki vai maisiņi zem acīm kļuvuši par jūsu skata neatņemamu aksesuāru, pirms kaut ko uzsāk, jāatceras, ka galva ir saistīta ar ķermeni un jūsu ādas stāvoklis ir iekšējo orgānu darbības atspulgs. Ne jau vienmēr pietiek labi izgulēties vai doties garā pastaigā (tad jau pastnieki būtu īsti skaistuļi un ilgdzīvotāji).

Ir vismaz septiņi izplatītākie iemesli, kāpēc cilvēki saskaras ar šo problēmu. Kā norāda dermatoloģe Lauma Valeine, konsultācija jāsāk, noskaidrojot vai problēmai nav medicīnisks cēlonis (piemēram, nieru vai endokrīnās sistēmas saslimšanas). Speciāliste novērojusi, ka mūsdienās no problēmām ar maisiņiem un tumšajiem lokiem jau ir grūti izvairīties. Dažiem galvenais cēlonis ir iedzimtība, citiem pārlieku aktīvs vai pat nepareizs dzīvesveids. Jāņem vērā, ka anatomiskās uzbūves dēļ zonā ap acīm gandrīz nav tauku dziedzeru, tāpēc, arī nepareizi kopjot, tā kļūst neaizsargāta. Tumšie loki var būt arī viena no pazīmēm, ka ķermenim pietrūkst šķidruma un organisms nespēj izvadīt toksīnus, rezultātā cieš āda. Tomēr visizplatītākā kaite ir kvalitatīva miega trūkums un ilgās stundas pie datora. Tāpat vērts pārbaudīt kāda pārtikas produkta nepanesību, piemēram, vai tumšo loku pastiprināšanos neveicina piena produktu lietošana. Vizuāli tos var pastiprināt arī hiperpigmentācija. Mūsdienās viss ir labojams, izņemot iedzimtību, – ja izteikti maisiņi vai tumši loki ap acīm vērojami arī citiem dzimtā, tad ar to cīnīties ir grūtāk.

Bio2you, Anti-Ageing Ey Gel Patch

Maska acu zonai

 

Inovatīvā produkta formula ļauj aktīvajām vielām nokļūt līdz dziļākajiem epidermas slāņiem, bagātinot ādu ar trūkstošo kolagēnu. Samazina redzamās krunciņas, efektīvi mitrina ādu un uzlabo tās elastību un tvirtumu, samazina tumšos lokus un pietūkumu zem acīm, kā arī novērš nogurumu un stresu. Efekts redzams jau pēc pirmās lietošanas reizes. Masku izlieto uzreiz pēc atvēršanas. Lai sasniegtu vislabāko atjaunojošo rezultātu, lieto 1–2 reizes nedēļā.

No krēmiem līdz operācijai

Kā liecina pētījumi, piemēram, Amerikā gandrīz 80% pacientu kā vissvarīgāko zonu, kurai būtu nepieciešami uzlabojumi, norāda tieši acu zonu. (Cosmetic Surgery National Data Bank Statistics.) Ar krēmiem, serumiem, maskām par to var sākt rūpēties jau no 30 gadu vecuma. Izvēle ir ļoti plaša – sākot no dabīgās kosmētikas produktiem ar ārstniecisku efektu līdz līdzekļiem ar ļoti iedarbīgiem sastāviem, kas sniedz ātru, vizuāli pamanāmu efektu īsam laika sprīdim. Lielisks palīgs ir sejas masāžas un maskas, kas veicina asinsriti, palīdz izvadīt toksīnus un uzlabo ādas vispārējo stāvokli.

Ja ar krēmiem un masāžām ir par maz, seko nākamais posms – aparātprocedūras. Latvija var sevi saukt par skaistumkopšanas lielvalsti, jo te rodams kvalitatīvs, turklāt gandrīz vai visu jaunāko tehnoloģiju piedāvājums. Visziplatītākās ir liftmasāža, limfodrenāža un mikrostrāvas terapija, kas ļauj nostiprināt ādu un izlīdzināt sastāvējušos šķidrumu. Lai gūtu rezultātu, ar šādām aparāttehnoloģijām vēlams iziet kursu no 8 līdz 12 procedūrām divas trīs reizes nedēļā.

Tomēr pašlaik vienas no efektīvākajām un pasaulē visvairāk lietotām ir hialuronskābes injekcijas. (Tie, kas atzīst homeopātijas iedarbību, var izvēlēties šo līdzekļu injekcijas.) Hialuronskābe aizstāj zaudēto tilpumu acu rajonā, tādējādi izlīdzinot krunciņas un nomaskējot tumšos lokus. Rezultāts redzams uzreiz, un efekts saglabājas no 9 līdz 18 mēnešiem, vēlāk injekciju iespējams atkārtot. Novecošanas radītās grumbas vai tilpuma defektus koriģē arī ar paša pacienta tauku injekcijām, nomaskējot tumšās ēnas. Plastikas ķirurgs Ansis Ģīlis iesaka, kādos gadījumos ieteicama kosmētiskā operācija: «Ja maisiņi zem acīm radušies no tā, ka ādai zudusi elastība un tā noslīdējusi, vai arī ir pārlieku lieli apakšējo plakstiņu tauku spilventiņi, ar kosmētisko acu plakstiņu operāciju iespējams likvidēt liekās krokas un maisiņus. Tūska un zilumi pēc operācijas parasti pāriet 7–10 dienās.»

Eisenberg Paris – Soin Sublimateur Contour des Yeux Eye

Krēms–gels acu zonai

Ar The Trio-Molecular® Formula ar pretnovecošanas peptīdiem āda kļūst maigāka un gludāka. Savukārt tetrapeptīdu iedarbība vizuāli samazina tumšos lokus un maisiņus zem acīm. Šo efektu pastiprina izteikta D vitamīna koncentrācija līdzeklī. Rezultātā atsvaidzinošs izskats, kā arī komfortabla sajūta ilgākam laikam. Lieto no rīta un vakarā uz attīrītas ādas. Var lietot arī kā bāzi meikapam.

Var arī tā

Citāds skatījums uz šo problēmu ir Austrumu medicīnā, kur tumšo loku problēma tiek saistīta ar nieru un sirds meridiānu un arī... radošumu. Te vislabākais palīgs ir viena no daudzajām tehnikām un praksēm (joga, ušu, cigun, visi austrumcīņu veidi utt), kuru pamatā ir kustība saistībā ar īpašu elpošanu. Efektīva ir punktu masāža, pasmasāža ar domu – harmonija it visā. Mums te ir arī savi guru, piemēram, ārsts, cigun meistars Igors Kudrjavcevs, kurš cīņai ar tumšajiem lokiem (ja vien tas nav saistīts ar nopietnu slimību) un labam izskatam iesaka, piemēram, katru dienu praktizēt «10 smaidu tehniku».

Protams, neviens neliedz pamēģināt arī tradicionālos tautas līdzekļus: tējas maisiņus, gurķu maskas, biezpienu, selerijas, sodas plāksterus un vēl virkni vecmāmiņu recepšu.

Apivita, 5-action eye serum with white lily

Serums acu zonas kopšanai

 

96% dabīgs līdzeklis, lieliski mitrina un mazina tumšos lokus ap acīm, kā arī aizsargā pret kaitīgo saules starojumu. Tā sastāv esošais balto liliju ekstrakts mazina gan tumšos lokus, gan noguruma pēdas. Patentētas propolisa formulas lietojums ir lielisks antioksidants, kas kavē grumbiņu veidošanos un ādu padara elastīgu. Produkts papildināts ar alvejas, medus vērtīgo vielu izvilkumiem. Paredzēts ikdienas lietošanai.

dalīties

Tags

līdzīgi ieraksti

Iesakām apskatīt