Skaistums

Reibinošie kaisles stāsti

Ērika Šmeļkova
03.01.2018
Nišas aromātus mēdz salīdzināt ar augsto modi, kura iedvesmo, provocē atļauties vairāk, nekā pieņemts.

Tikšanās ar nišas zīmolu The House of Oud, Blend Oud, Moresque un Making Of radītājiem Andrea Casotti un Odriju Kurbjē atklāja vēl kādu būtisku aromātu sastāvdaļu – tie stāsti, kas pavada katru aromātu un aizvilina mūs teju vai citā dimensijā.

Teksts Ērika Šmeļkova

Redzot The House of Oud greznās aromātu pudelītes raisās aociācijas ar kādu no 1001 nakts pasaku ainām. Bet zīmola īpašnieks nav ne arābu princis, ne kāds alķīmiķis. Viņš ir šarmats itāliešu uzņēmējs un deguns vienā personā Andrea Kazoti: «Manā pagātnē nav nekādu romantisku atmiņu vai stāstu par īpašu saistību ar smaržām. Pēc profesijas esmu inženieris un aromātu biznesā nokļuvu, paklausot savas ģimenes lūgumam palīdzēt. Mans tēvs nodarbojas ar investīcijām un bija iegādājies ar parfimērijas ražošanu saistītu kompāniju, kas tobrīd nebija labā pozīcijā.

The House of Oud, Desert Day Collection – tā ir pilnīgi cita laika izjūta, ko nosaka tuksneša daba un ritms. Šis aromāts ļauj iztēloties nepieradināto dabu no saullēkta līdz reibinošajām naktīm.

Es to pārņēmu, sāku pētīt iespējas, tirgu, daudz ceļoju, līdz nonācu pie domas par nišas parfimēriju un tieši austrumnieciskiem aromātiem. Mani fascinēja, cik svarīga loma šajās valstīs ir smaržām, tā ir neatņemama daļa no viņu kultūras. Strādājot ar nišas parfimēriju, man patīk, ka tā nav tik ļoti pakļauta mārketinga, tirgus prasībām un modes tendencēm. Te pamatā ir radošums, kas ir kā skābeklis jaunām idejām. Par savu aromātu pamatelementu es izvēlējos austrumzemēs tik iecienīto udo eļļu. Tā ir ļoti dārga izejviela, ko iegūst no akvilārija koka. Atšķirībā no citiem parfimēriem es šo bagātīgo un piesātināto elementu izmantoju nevis kā vienu no notīm, bet ņemu par bāzi, uz kuras atveras pārējo smaržu akordi. Attīstot savu biznesu, esmu izvirzījis mērķi nevis radīt aromātus, kas atbilstu nišas parfimērijas tirgum, bet veidot zīmolu, kas noteiktu šīs jomas tendences. Tajā pašā laikā katru aromātu es izveidoju, līdz man tas patiešām patīk. Līdz ar to tas ir ļoti personīgs, ar savu īpašo stāstu.»

The House of Oud, Klem Garden Collection – dārzs, par kuru dzejnieki saka, ka tas atrodas viņpus labā un ļaunā, tur, kur satiekas mīlētāji. Kur katrs koks pasniedz savas dāvanas un ziedi uzplaukst kaislē.

Making Of jeb Kannu kino aizkulisēs

Zīmola Making Of radītāja Odrija Kurbjē ir tipiska francūziete. Smalka, šarmanta, enerģiska un ļoti mērķtiecīga, kas savu kaislību spējusi pārvērst smaržīgā biznesā.

Kā radās ideja pievērsties nišas parfimērijai?

Es ilgu laiku strādāju skaistumkopšanas kompānijās, mārketinga sektorā. Reklamējot dažādus produktus, arī smaržas, ar laiku atklāju, ka grūti atrast tādas, kas apmierinātu manas vēlmes un sajūtas, ko sagaidu no aromāta. Vīra iedrošināta, devos uz Grāsu, lai apgūtu prasmes.

Jau pirmais aromāts La Premiere Role pārliecināja, ka tas ir mans aicinājums. Tika radīts jauns brends, un šo satraucošo sajūtu un procesu var pielīdzināt tam, kā sievietei dzimst bērni.

Kāpēc jūsu aromātiem ir īpaša piesaiste Kannām?

Kino ir mana otra kaislība. Tās ne tikai ir labas filmas, bet arī īpašā gaisotne uzņemšanas laukumā, Kannu festivāla aizkulisēs, ielās, pludmalēs. To visu es mēģinu parādīt, ļaut sajust ar aromātiem.

Kas notiek jūsu darba aizkulisēs?

Savu smaržu ideju vispirms saceru, līdzīgi kā raksta kinoscenāriju. Tās ne tikai ir emocijas, bet reālas ainas ar konkrētiem varoņiem. Tālāk to lasa tā sauktie deguni un mēģina piemeklēt sastāvdaļas. Tad seko kopdarbs, process, līdz mans smaržu kino ir gatavs izrādīšanai. Es cenšos maksimāli atklāt un izcelt katra ingredienta dabisko aromātu, nevis nomākt ar kādu citu. Mērķis ir sasniegts, kad visi izvēlētie elementi ir balansā un veido harmonisku savienību.

Kādām sievietēm un vīriešiem ir adresēts jūsu parfīms?

Tie ir cilvēki, kas tiecas pēc kvalitātes it visā, kas meklē kaut ko unikālu, kas palīdzētu izcelt viņu personību – līdzīgi kā ar izsmalcinātu ēdienu, dizainu, kur īpaša uzmanība tiek veltīta etaļām. Nišas parfimēriju var salīdzināt ar laba vīna vai mākslas baudīšanu. Tam vajadzīgs personīgs laiks.

Ja jums būtu iespēja veidot kino, kāds tas būtu?

Mana sirds pieder franču kino, īpaši klasikai, periodam, ko noteica jaunā viļņa aktieri, režisori. Ja man būtu iespēja uzņemt filmu, tas būtu stāsts par mīlestību, bet ar detektīva un pat mistikas elementiem. Tāds, kādi ir mani aromāti.

moresque-cropped 900x.jpg

Nišas zīmolu aromātus The House of Oud, Blend Oud, Moresque un Making Of rīgā var iegādāties butikā Quintessence un veikalos Douglas Select.

Adrese: vaļņu 3, tālr. 67671777;

www.quintessence-parfums.eu

dalīties

Tags

līdzīgi ieraksti

Ieteicam apskatīt