Tu esi šeit:
Sākums > MODE > TENDENCES > LAI DZĪVO CAURUMI!

LAI DZĪVO CAURUMI!

officiel.lv

Kāpēc plēstie džinsi mūsdienās ir tik populāri? Vai par cauro drēbju tendences aizsācējām uzskatāmas XIX gadsimta nogales kabareja dejotājas vai 80. gadu panki? Meklējot atbildi uz šo jautājumu, bijusī modes dizainere, tagad Pekinas Tehnoloģiskās universitātes Mākslas un dizaina koledžas pasniedzēja vāciete Korīna Gerca iekļuva gluži vai laiktelpas caurumā.

TEKSTS KORĪNA GERCA

Jau otro vasaru pēc kārtas plēstie džinsi piedzīvo milzu popularitāti. Tos redz ielās un smalkās viesībās, ar tiem švītējas studenti un slavenības. Ezoterikas piekritēju brīdinājumos, ka pa caurumiem aizplūst pozitīvā enerģija, valkātāji neklausās. Plēstie džinsi lieliski sader gan ar kurpēm uz kvadrātveida papēža 60. gadu stilā, gan tenisčībām. Slavenības tos kombinē ar kulta somiņām jeb it bags – prasme spēlēties ar kontrastiem ir daudz svarīgāka par piegludinātu augstā statusa garderobi.

Plēsts apģērbs komerciālajā modē ienāca 80. gados līdz ar panku popularitātes vilni un īstu bumu piedzīvoja grange stila periodā 90. gados. Tendenci jau 70. gadu vidū afišēja Madonna, tādējādi šokēdama Mičiganas Teātra un dejas skolas pasniedzējus un studentus. Pēdējo desmitgažu laikā tendence kļuva populāra vairākkārt, taču tagad tā pirmoreiz ieguvusi epidēmijas apmērus, aptverot gan luksusa preču ražotājus, gan to klientus.

PRAKTISKUMS PRETSTATĀ DIZAINAM

Turpinājums žurnālā L’OFFICIEL Latvija jūnija-jūlija numurā

Komentēt

Top