Tu esi šeit:
Sākums > L'HOMMES > Porsche stils – Uzkrītoši neuzkrītošs

Porsche stils – Uzkrītoši neuzkrītošs

porsche panamera design officiel.lv l'officiel latvija hommes

Porsche neparastās kvalitātes noslēpums slēpjas detaļās. Šo kvalitāti vienmēr var skaidri saskatīt mašīnas interjerā, bet vislabāk to var pamanīt, kad nekas nav pārāk uzkrītošs. Saskaņojot krāsas, Porsche Kvalitātes kontroles nodaļa nodrošina, ka klienti ir pilnībā apmierināti, nonākot tiešā saskarē ar šo automašīnu interjerā izmantotajām krāsām un materiāliem. „Vairāk nekā 600 redzamo komponentu ir jāsaskaņo vienotā krāsu shēmā,” stāsta Frenks Mozers (Frank Moser), Porsche AG Kvalitātes kontroles nodaļas viceprezidents.

„Mūsu mašīnas ir ļoti individualizētas, tāpēc krāsu saskaņošana ir ārkārtīgi sarežģīts process.”

Piemēram, jaunās Panamera interjeru var pasūtīt piecās vientoņa krāsās un piecos divu dažādu toņu variantos. Praksē tas nozīmē, ka it viss, sākot no paklāja līdz pilnam interjeram un jumta oderei, ir veidots vienotā krāsu shēmā un lieliski sader jebkurā apgaismojumā.

porsche panamera design officiel.lv l'officiel latvija hommes

Interjera krāsu izvēle ir Porsche stila dizaineru uzdevums. Nākamais solis ir izveidot krāsu parauga modeli, ko izmanto, piemeklējot ādu, krāsas, plastmasas, plēves, audumus, paklājus un diegus. Visgrūtāk ir izvēlēties īsto krāsas toni, lai novērstu krāsu neatbilstības. Rezultātu var uzskatīt par ideālu tikai tad, ja ikviena detaļa interjerā veido vienotu kopainu apvienojumā ar pārējiem tā paša krāsu toņa komponentiem.

Kopējo krāsu harmoniju nosaka smalkākās krāsu nianses un virsmu spīduma pakāpes variācijas. „Cilvēka acs uztver vissīkākās novirzes, izveidojot vizuālu krāsu savārstījumu,” stāsta Interjera krāsu saskaņošanas nodaļas vadītāja Simona Feta (Simone Fett), kura ar savu komandu strādā pie tā, lai klientos radītu šo apmierinātības sajūtu ar visu modeļu interjeru. Krāsu saskaņošanas mērķis ir nodrošināt, lai iepirktās detaļas, kas ir nepieciešamas automašīnu ražošanai, neatšķirtos pēc krāsas un lai, piemēram, sarkanbrūnais Marsala krāsas interjers radītu harmonisku saskaņu jaunajā Porsche Panamera.

porsche panamera design officiel.lv l'officiel latvija hommes
Simona Feta

Smalkās korekcijas tiek veiktas īpašā apgaismojuma kabīnē. „Šis process sākas 18 mēnešus pirms tiek uzsākta ražošana,” skaidro ķīmiskā inženiere Feta. Viņa rāda dažādus komponentus no agrīnās fāzes, kuru krāsu diapazons ir no gandrīz koši baltas līdz violetai krāsai, bet kuri vispār neatbilst Marsala krāsas sarkanajam paraugam. Komponentu ražošanā liela nozīme ir pieciem faktoriem: materiālam, instrumentam, procesam, procesa parametriem un krāsu pigmenta maisījumiem. Katrs krāsu tonis ir radīts, izmantojot dažādas pigmentu formulas. Taču katra formula atkarībā no materiāla vai procesa reaģē mazliet citādi, un tas nozīmē, ka pabeigtās detaļas tonis var atšķirties no specifikācijas. Jaunās Panamera interjerā ir izmantoti aptuveni 40 dažādi materiāli, bet iepirkto detaļu krāsu saskaņošanas procesā ir iesaistīti vairāk nekā 70 piegādātāji. „Īstās krāsas meklēšana ir ilgs un sarežģīts process,” skaidro eksperte Simona Feta. „Tas atgādina lielu puzli. Pamazām automašīnas salons pārvēršas no neharmoniska krāsu attēla par viendabīgu dizainu. Lai to paveiktu, ir nepieciešama ļoti liela precizitāte, ārkārtīgi lielu uzmanību pievēršot detaļām.”

Pirms uzsākt sērijveida ražošanu, ar jauno interjera krāsu tiek veiktas četras krāsu pārbaudes. Visi 600 redzamie komponenti tiek uzstādīti baltā korpusā. Novietojot komponentus blakus citu citam, atklājas visas krāsu neatbilstības. Novirzes tiek fiksētas ar spektrofotometru. Virsmas spīdums tiek mērīts ar reflektometru. Aprēķinātās vērtības izmanto, lai veiktu nepieciešamās korekcijas. Nākamajā krāsu pārbaudē tiek atkārtoti apskatīts viss testētais, un ideālā variantā tiek izraudzīts krāsas tonis, vai tas vismaz būs tuvāk pieskaņots mērķa specifikācijai. Izvērtējot krāsu, ar standartizētu krāsu sistēmu tiek noteikta spektrālās refleksijas vērtība. Katrs krāsas tonis tiek unikāli definēts ar trīsdimensiju sfērisko modeli.

porsche panamera design officiel.lv l'officiel latvija hommes

Neraugoties uz to, ka tiek izmantota sarežģīta, ļoti precīza mērīšanas tehnoloģija, cilvēka acs galu galā ir tā, kas spriež par harmonisku krāsu rezultātu automašīnas salonā. Krāsu saskaņošanas mērķis ir sasniegts, ja Porsche salons rada vispārēju apmierinātības sajūtu.

Foto: Porsche AG

Komentēt

Top