Tu esi šeit:
Sākums > MODE > RIGA FASHION WEEK > Rīt sāksies 27. Rīgas modes nedēļa

Rīt sāksies 27. Rīgas modes nedēļa

officiel.lv

RIGA FASHION WEEK atklāšanas pasākums norisināsies sadarbībā ar BOLD Concept Store 24. oktobrī Mākslas un tehnoloģiju kvartālā “Sporta 2”. Šis ir jauns radošais klasteris Rīgā, kas ir veidots bijušās saldumu fabrikas vietā Sporta ielā 2 ar mērķi pulcēt kopā labākos un perspektīvākos dažādu nozaru.

officiel.lv
Atis Artemjevs SS18
Zīmīgi, ka RFW atklāšanas pasākuma laikā savu pirmo kolekciju prezentēs arī zīmols KULT, kas radies dizaina konceptveikala BOLD Concept Store paspārnē. Kolekcijas autore Karlīne Anete Nagliņa Kristas Birmanes un Beātes Stivriņas vadībā rada sievietes tēlu, kas nebaidās riskēt. Šī kolekcija simbolizē sievieti, kas stāv pāri sabiedrībā ierastajiem kultiem un rada kultu pati ap sevi, savu personību un savu stilu. KULT apvieno drosmīgas apģērba kombinācijas, sportiskā stila apģērbu ar trauslām detaļām un smalkiem izšuvumiem.

Pēc pauzes vairāku sezonu garumā uz Rīgas podija atgriezīsies labi zināmais dizainers un vietējās publikas mīlulis Atis Artemjevs, kurš savu jauno kolekciju prezentēs arī Rīgas modes nedēļas atklāšanas pasākumā. Šīs kolekcijas tērpiem raksturīgs īpašs tehniskais risinājums un struktūra. Organza ir Ata Artemjeva iecienītākais materiāls, jaunās kolekcijas tērpos tā rotaļīgi iekļaujas sarežģītās tērpu konstrukcijās.

Šosezon RFW programma ietvers tādu Latvijas dizaineru modes skates kā Anna Led, Atis Artemjevs, Dace Bahmann, Katya Katya, Natalija Jansone, Nóló, One Wolf, Talented, KULT, AntiStar, Bulichev, QooQoo, Aristocrat Kids un Paade Mode, kā arī ārvalstu dizaineru skates: BIRYUKOV (Krievija), Lena Lumelsky (Beļģija), DiLiborio (Itālija) un Diana Arno (Igaunija).

RIGA FASHION WEEK ietvaros ekskluzīva iespēja iegādāties nākošās sezonas tērpus

officiel.lv
Katya Katya SS18
Pēdējo gadu laikā pasaulē ir attīstījusies tendence modes dizaineriem piedāvāt savus jaunākos radītos tērpus pārdošanai uzreiz pēc demonstrēšanas modes nedēļās, nevis kā tas ir vispārēji pieņemts, kad pavasara-vasaras sezonas tērpi nonāk veikalos tikai nākošā gada ziemas beigās. Starptautiskajā apritē šī prakse saucas “see now, buy now” (tulkojumā no angļu valodas – “redzu tagad, pērku tagad”). Arī Rīgas modes nedēļas dalībnieki, līdzīgi kā jau iepriekšējā sezonā, vienojoties POP-UP pasākumā, piedāvās ekskluzīvo iespēju iegādāties jaunāko kolekciju tērpus savos veikalos vai studijās uzreiz pēc RFW, 30. un 31. oktobrī:

Anna Led, Berga Bazārs, Dzirnavu iela 84
AntiStar, A. Pumpura iela 3
Bulichev, Z.A. Meierovica bulv. 4
Katya Katya, salons “6.septembris”, Mucenieku iela 7
Natālija Jansone, Jāņa iela 3
NÓLÓ, t/c Spice, Lielirbes 29, un t/c Galerija Centrs, Audēju 16
One Wolf, Lāčplēša iela 10-4
QooQoo, Martas iela 8

Savukārt veikalā BOLD Concept Store Baznīcas ielā 18a varēs iegādāties dizaineru Atis Artemjevs, Dace Bahmann un KULT 2018. gada pavasara-vasaras tērpus. Klienti, kurus uzrunās modes zīmola Talented skatē redzētie tērpi, tos varēs iegādāties jau modes skates laikā online veikalā talented.company un līdz pat 3. novembrim.

Arī bērnu modes zīmoli Paade Mode (Silmaču iela 4) un Aristocrat Kids (Vagonu iela 23) nodrošinās ekskluzīvu iespēju interesentiem veikt iepriekšpasītījumus modes skatē redzētajam bērnu apģērbam.

Istituto Marangoni atvērtā vieslekcija

officiel.lvBaltijas modes federācija, RIGA FASHION WEEK organizators, sadarbībā ar Itālijas vēstniecību Latvijā un Latvijas Mākslas akadēmiju 26. oktobrī plkst. 16.00-17.30 Latvijas Mākslas akadēmijā (Kalpaka bulv. 13, 19. telpa) organizē pasaulslavenās Itālijas modes augstskolas Istituto Marangoni profesora Davide Petraroli atvērto lekciju par tēmu “Pro-aktīvie zīmoli: izšķiroša pieeja”. Istituto Marangoni ir viena no atzītākajām augstskolām pasaulē, kur iegūt ar modes biznesu saistītu izglītību. Uz atvērto lekciju Rīgā tiek aicināti visu augstskolu modes nodaļu studenti un citi interesenti, dalība ir bezmaksas. Pieteikšanās un vairāk informācijas šeit: goo.gl/KL7sza

Istituto Marangoni profesors Davide Petraroli savā lekcijā Rīgā runās par jauno modes fenomenu, kas radies no mūsdienu modes dizaineru pieejas radošumam, par jauno ēru, ko radījusi mileniāļu paaudze, – par nepabeigtību un atkārtotas izmantošanas fenomenu uz Demna Gvasalia u.c. piemēra, kā arī diskutēs par gadījumu “Gucci cīņa pret modi” un par to, kā vēsturisks zīmols mudina sabiedrību pieņemt vintage kā noteicošo stilu nākotnē.

Savas vizītes uz Rīgas modes nedēļu laikā profesors Petraroli vienam no Latvijas dizaineriem, kas piedalīsies šīs sezonas RFW, pasniegs vērtīgu balvu – stipendiju mācībām Istituto Marangoni augstskolas 3 nedēļu kursos Milānā.

Foto: publicitātes materiāli

Komentēt

Top