Tu esi šeit:
Sākums > KIDS > Sieviešu futbols Latvijā – ar identitāti un izaugsmi

Sieviešu futbols Latvijā – ar identitāti un izaugsmi

sieviešu futbols officiel.lv

Latvijā sieviešu un meiteņu futbols ir viens no visstraujāk augošajiem segmentiem ne tikai futbola vidē, bet arī visā Latvijas sportā, ar katru gadu pulcējot arvien bagātākas jauno censoņu rindas un paplašinot Latvijas Futbola federācijas (LFF) organizēto sacensību klāstu.

 

“Ja futbols ir sporta karalis, tad futbolistes droši varam saukt par sporta princesēm. Tieši tā mēs viņas dēvējam arī ikdienā,” stāsta LFF Sieviešu futbola nodaļas vadītāja Ņina Travkina, kuras pārraudzībā sieviešu un meiteņu futbols pēdējos gados piedzīvo strauju kvantitatīvo un kvalitatīvo izaugsmi. “Latvijā ir visi apstākļi, lai attīstītu meiteņu futbolu un sniegtu mūsu princesēm visas izaugsmes iespējas. Lai šīs attīstības iespējas pamanītu, mums visiem uz sieviešu futbolu ir jāskatās plašāk un jādzēš visi iestigušie stereotipi. Futbols nav izteikti vīrišķīgs sporta veids, tas nav pārlieku agresīvs vai pārlieku atlētisks. Šādiem uzskatiem mūsdienu futbolā vairs nav vietas. Tā vietā futbols ir vispusīgs sporta veids, kas prot būt skaists un sievišķīgs.”

“Mūsu misija ir sniegt katrai meitenei iespēju pamēģināt šo sporta veidu un tālāk jau pašai saprast, vai tas ir viņai piemērots. Gan treneriem, gan meiteņu vecākiem galvenais ir fiziski aktīvs bērns, kurš savās ārpusskolas aktivitātēs atrod vietu pašizaugsmei. Un tas ir lieliski, ja šī nodarbošanās bērnam dod ne tikai to, bet arī iespējas atrast jaunus draugus, iegūt labu izglītību vai kļūt par profesionālu sportistu. Futbola vide tam visam ir kā radīta,” turpina Ņina Travkina.

Sperot nākamo soli uz izaugsmes ceļa, LFF ir apvienojusi spēkus ar Rīgas Futbola federāciju, šogad pirmoreiz uzsākot jaunu meiteņu futbolu popularizējošu un attīstošu projektu “Meiteņu futbols atgriežas skolās”, kas savā pirmajā pastāvēšanas gadā piedāvā Rīgas pilsētas izglītības iestāžu 5.-6. klašu komandām piedalīties jauna veida futbola sacensībās. Šāds projekts ieviests ar mērķi popularizēt meiteņu futbolu skolu iestādēs un veicināt meiteņu iesaisti sporta nodarbībās, attīstot veselīga dzīvesveida paradumus.

Projekta pirmā sezona startē Rīgas teritorijā, bet nākotnē ir iecere ievērojami paplašināties un organizēt līdzīgu projektu katrā Latvijas reģionā. Projekta mērķauditorija ir 5.-6. klašu audzēknes ar vai bez futbola prasmēm, kuras tiek aicinātas pievienoties šim demokrātiskajam sporta veidam, iegūt pozitīvas emocijas un jaunus draugus.

sieviešu futbols officiel.lv

“Latvijas sieviešu futbols ir skaists. Tā ir vieta, kur atrast jaunus draugus un lieliski ar tiem pavadīt laiku. Tā ir arī vieta, kur pārvarēt un pierādīt sevi. Vieta, kur gūt emocijas un nokļūt kalna smailē – Latvijas nacionālajā sieviešu futbola izlasē. Sapņus patiesi ir iespējams izdzīvot!” piebilst Ņina Travkina.

Sacensības notiks 9. un 18.maijā (finālposms) no 15.00 līdz 18.00 Rīgas Rīnūžu vidusskola
VAIRĀK: kalendārs un informācija par projektu

Komentēt

Top