Tu esi šeit:
Sākums > DZĪVES STILS > KULTŪRA > Tūvojas klasiskās mūzikas festivāls SENSUS

Tūvojas klasiskās mūzikas festivāls SENSUS

sensus officiel.lv

No 12. līdz 15. jūlijam Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” un Ventspils teātra namā „Jūras vārti“ izskanēs pasaules klases starptautisks klasiskās mūzikas festivāls SENSUS, kas pirmo reizi Latvijā vienkopus pulcēs vairāk kā 80 Berlīnes filharmoniķu, Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw un citu labāko Eiropas un Latvijas simfonisko orķestru vadošos mūziķus.

Festivāla programmā paredzēti divi simfoniskās mūzikas koncerti, kuros pie Latvijas festivāla orķestra vadības pults stāsies klausītāju iemīļotais diriģents Karels Marks Šišons un kā solists uzstāsies starptautiski atzītais vijolspēles meistars Sergejs Krilovs, kā arī vairāki kamermūzikas koncerti, koncerts bērniem un meistarklases Baltijas reģiona mūzikas studentiem.

Koncertos un meistarklasēs savas dotības demonstrēs Eiropas izcilākie kamermūziķi un pasniedzēji: orķestra Berlīnes filharmoniķi mūziķi Luiss Filipe Koeljo, Marlēne Ito, Hoakins Rikelme Garsija, Andrejs Žusts un Gunārs Upatnieks, par savas paaudzes labāko pasaules fagotistu atzītais, Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra mūziķis Gustavo Ņuņezs, pirmais un līdz šim vienīgais trombonists, kurš ieguvis pirmo vietu starptautiskajā ARD izpildītāju konkursā Fabrīss Millišers, pasaulslavenā stīgu kvarteta „Artemis“ pirmā vijole Vineta Sareika, Sennu Laine – Berlīnes Valsts operas orķestra solo čelliste, daudzu starptautisku konkursu laureāte, kā arī daudzi citi pašmāju un Eiropas orķestru talanti.

SENSUS koncertprogramma

Festivāla atklāšanas koncertā 12. jūlija vakarā koncertzāles Lielais dzintars Lielajā zālē muzicēs leģendārā orķestra Berlīnes filharmoniķi stīgu kvartets. Viņiem šajā koncertā pievienosies pasaulslavenā stīgu kvarteta Artemis pirmā vijole Vineta Sareika un Sennu Laine – čelliste, kura regulāri muzicē kopā ar Danielu Barenboimu, pianistu Langu Langu un citām izcilākajām klasiskās muzikas pasaules zvaigznēm.

Datums – 12. jūlijs
Laiks – plkst. 20.00
Vieta – Liepājas koncertzāle Lielais dzintars

Kamermūzikas koncerts Salut à la France jeb “Sveiciens Francijai”

Šajā festivāla SENSUS koncertā spilgtāko franču komponistu mūziku koka un metāla pūtēju ansambļiem atskaņos vadošie Eiropas un Latvijas solisti: Anete Toča (flauta), Egils Upatnieks (oboja), Guntis Kuzma (klarnete), Gustavo Nunjess (fagots), Andrejs Žusts (mežrags), Aleksandrs Batī (trompete), Fabriss Milišērs (trombons), Agnese Egliņa (klavieres).

Datums – 13. jūlijs
Laiks – 20.00
Vieta – Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars”

Simfoniskās mūzikas koncerts “Rožu kavalieris”

Festivāla SENSUS spožākais mūzikālais notikums, kurā Latvijas festivāla orķestra sastāvā kopā ar vadošajiem Latvijas mūziķiem muzicēs visi festivāla viesmākslinieki. Koncerta programmā – Mihaila Gļinkas operas “Ruslans un Ludmila” virpulīgā uvertīra, Igora Stravinska krāsainā svīta no baleta “Ugunsputns” un Riharda Štrausa izsmalcinātā un vīniski krāšņā svīta no operas “Rožu kavalieris”. Īpašs brīdis – pasaulslavenā vijolnieka, Eiropas labāko orķestru sadarbības partnera Sergeja Krilova solo Pētera Čaikovska populārajā Vijolkoncertā.

Datums – 14. jūlijā Ventspilī un 15. jūlijā Liepājā
Laiks – 19.00
Vieta – Ventspils teātra nams “Jūras vārti” un Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars”

Koncertā Latvijas festivāla orķestra stīgu grupas vadīs slaveno Berlīnes filharmoniķu mūziķi – vijolnieki Luiss Felipe Koeljo un Marlēne Ito, altists Hoakins Rikelme Garsija un kontrabasists Gunārs Upatnieks, savukārt čellu grupas līdere būs Sennu Laine – Berlīnes Valsts operas orķestra solo čelliste. Par izcilu pūšaminstrumentu skanējumu rūpēsies Amsterdamas Karaliskā “Concertgebouw” orķestra fagotu grupas koncertmeistars Gustavo Nunjess, kā arī pirmais un līdz šim vienīgais trombonists, kurš ieguvis pirmo vietu starptautiskajā ARD izpildītāju konkursā Fabrīss Millišers, orķestra Berlīnes filharmoniķi mežragu grupas mūziķis Andrejs Žusts un trompetes virtuozs Aleksandrs Batī.

Daļu no šī koncerta programmas būs iespēja dzirdēt īpašā, bērniem un vecākiem veidotā koncertā 15.jūlija agrā pēcpusdienā.

Plašakā informācija par festivālu atrodama tā mājas lapā www.sensusfestival.com, savukārt koncertu biļetes iespējams iegādāties visās “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Komentēt

Top