Tu esi šeit:
Sākums > DZĪVES STILS > ZIRGA ZĪMĒ

ZIRGA ZĪMĒ

saut Hermes officiel.lv

Pieczvaigžņu turnīrs Saut Hermes ieņem īpašu vietu prestižajā starptautiskajā konkūrā. No 17. līdz 19. martam pašā Parīzes sirdī zem Grand Palais stikla kupoliem norisinājās slavenās sacīkstes, kurās piedalījās 50 labākie pasaules jātnieki, 20 daudzsološākie jaunie talanti un simt sporta zirgi. Piedāvājam «L’Officiel Latvija» speciālkorespondentes Marijas Kiseļovas veidoto reportāžu un iespaidus.

saut Hermes officiel.lv
Pius Schwizer (Leonard De La Ferme CH)

Saut Hermes jau astoto gadu tiek rīkots vienā no Parīzes arhitektūras pērlēm. Grand Palais, kas uzcelta 1900. gadā par godu pasaules izstādei, sākumā bija iecerēta kā vieta izstāžu un koncertu organizēšanai. Ar laiku tās kultūras programmu papildināja sporta pasākumi un modes aktivitātes – tur notikušas zīmolu Issey Miyake, Yves Saint Laurent un nesen arī Chanel rudens–ziemas 2017/2018 kolekcijas skates.

saut Hermes officiel.lv

saut Hermes officiel.lv
2017. gada 17. marts, piektdiena, 11:55. Līdz turnīra Saut Hermès sākumam atlikušas piecas minūtes…

Tradīciju Grand Palais rīkot starptautiskās konkūra sacensības, kas tika pārtraukta 50. gados, atjaunoja modes nams Hermes. Pirmais Saut Hermes turnīrs notika 2009. gadā. «Šis sporta, kultūras un svētku pasākums ir simbioze, kur saplūst franču dzīvesstila izjūta, zirgu sporta īpašā nozīme un konkūra zvaigžņu spozme. Zem Lielās pils stikla kupola sportisti sacenšas meistarībā un elegancē,» tā šo pasākumu raksturo Silvija Ubaka, Nacionālo muzeju Grand Palais apvienības priekšsēdētāja.

saut Hermes officiel.lv
Daniel Deusser (Clintop 2)
saut Hermes officiel.lv
Marcus Ehning (Funky Fred)

VIENMĒR LĪMENĪ

Vērot tik prestižas sacīkstes ir goda lieta. Apmeklētāji gatavi maksāt krietnu naudas summu par biļetēm un stāvēt garā rindā, lai tikai sajustos piederīgi izredzēto personu lokam. Hermes visiem, kuri nav vienaldzīgi pret šo zīmolu un jāšanai ieteicamo dreskodu, Grand Palais ir atvēris ceļojošo butiku, kur ikviens interesents var papildināt savu garderobi. Jāpiebilst, ka vairākums turnīra dalībnieku ieradās, tērpušies redingotos, bridža biksēs, kreklos un zābakos ar Hermes logotipu, tādējādi demonstrējot šā leģendārā modes nama stilu.

Kāpēc Hermes izstrādātais zirgu sporta ekipējums un aksesuāri ir iemantojuši teju vai kulta priekšmetu statusu? Pirmkārt, jātnieki ir novērtējuši komfortu, kas ļauj kopā ar zirgu sadarboties kā saskaņotam duetam. Katram profesionālim ir nevis viens, bet vairāki zirgi, kas ar viņu veido ideālu pāri. Cilvēks un dzīvnieks viens otru sajūt domu līmenī un kustas kā vienots veselums.

saut Hermes officiel.lv
Penelope Leprevost (Vagabond De La Pomme)
saut Hermes officiel.lv
Carlos Enrique Lopez Lizarazo (Admara 2)

Modes nama Hermes jaunais partneris Žeroms Gerī ir pārliecināts, ka šo harmoniju palīdz nodrošināt segli Hermes Cavale, kuros viņš guvis spīdošus panākumus. Gerī piekrīt arī kolēģis, pazīstamais franču jātnieks un zirgu ekipējuma dizainers, sens Hermes partneris Simons Delestrs: «Kad pilnveidoju seglus Hermes Cavale vai apģērbu, es pilnībā nodevos darbam. Šis process vēl aizvien sagādā prieku, jo Hermes nemitīgi noslīpē sava jāšanas sportam paredzētā milzīgā sortimenta kvalitāti. Pat no pirmā acu uzmetiena nenozīmīgi elementi izrādās ļoti svarīgi – arī zirga komfortam, bez kā nevar sasniegt augstus rezultātus.»

saut Hermes officiel.lv
Speciāli Saut Hermès izveidota stilizēta barjera – «koka zirdziņš».

Augstie sacīkšu standarti pamanāmi visur, pat Saut Hermes barjeras ir īpašas – stilizētas gan kā bērnu jājamzirdziņš, gan dekorētas ar origami putnu motīviem, pat barjera ir firmas sākumburta H formā. Organizētāji padomājuši arī par skatītāju brīvā laika pavadīšanu – Grand Palais ierīkota tematiska bibliotēka, kur varēja iepazīties ar literatūru par jāšanas sportu, ieskaitot pasaules slavenāko jātnieku grāmatas, sākot no Kevina Stota un Penelopes Leprevū līdz Filipam Rozjē un Rožē Īvam Bostam. Bet piešu darbnīcā ikvienam tās apmeklētājam bija izdevība izmēģināt seglus un citus Hermes radītos aksesuārus.

saut Hermes officiel.lv
Philippe Rozier (Rahotep De Toscane)
saut Hermes officiel.lv
Jack Whitaker (Valentin R)

VISAS ZVAIGZNES

Visām Saut Hermes pārstāvētajām desmit disciplīnām saskaņā ar Starptautiskās zirgu sporta federācijas (FEI) vērtējumu piešķirts piecu zvaigžņu reitings. Sacensību sarakstos figurēja pasaules sporta elites vārdi. Piemēram, kategorijā «Hermes lielā balva» un jaunajā disciplīnā Le Prix du Faubourg 24 sacentās Kristiāns Almans, Simons Delestrs un citi, kā arī franču olimpiskie čempioni, 2016. gada Riodežaneiro olimpisko spēļu zelta medaļas ieguvēji komandu vērtējumā Penelope Leprevū, Rožē Īvs Bosts, Filips Rozjē un Kevins Stots. Izdevību sevi parādīt ieguva arī topošās konkūra zvaigznes – jātnieki līdz 25 gadiem sacentās disciplīnā «Hermes talanti»; daži no viņiem kopā ar čempioniem sacentās arī citās disciplīnās.

Jāšanas sporta zvaigžņu dinastijas pārstāvis, sešpadsmitgadīgais Džeks Vitekers (Lielbritānija) iesaistījās sacensībās līdzvērtīgi savam tēvam Džonam Vitekeram un tēvocim Maiklam Vitekeram. Savā mūžā Džeka radiniekiem izdevies savākt bagātu balvu kolekciju un arī šoreiz viņi uzturēja spēkā lielisko dzimtas tradīciju. Džeks ieņēma 3. vietu jauno talantu vidū komandu ieskaitē, Džons Vitekers 6. vietu Lielās balvas kategorijā un 18 000 eiro, bet Maiklam 16. vieta disciplīnā Hermes Sellier.

saut Hermes officiel.lv
Simon Delestre (Hermes Ryan)
saut Hermes officiel.lv
Juulia Jyläs (Finishing Touch Wareslage)
saut Hermes officiel.lv
Bertram Allen (Molly Malone V)
saut Hermes officiel.lv
Bertram Allen (Molly Malone V)
saut Hermes officiel.lv
Lorenzo De Luca (Limestone Grey)
saut Hermes officiel.lv
Kevin Staut (Ayade De Septon ET HDC)
saut Hermes officiel.lv
Turnīrā bija ierīkota tematiska bibliotēka ar slavenāko jātnieku Penelopes Leprevū, Edvīnas Topsas-Aleksandras un citu sarakstītām grāmatām.

VISĀTRĀKĀ

Trīs dienas ilgā turnīra kulminācija bija noslēguma disciplīna Grand Prix, kur bija jāpārvar 1,6 metrus augstas barjeras. Par tās balvu fondu 400 000 eiro sacentās visspēcīgākie jātnieki. Skatītāju tribīnēs nebija nevienas brīvas vietas. Cīņa izvērtās ļoti karsta, bet rezultāti izrādījās negaidīti.

saut Hermes officiel.lv
Austrāliešu sportiste Edvīna Topsa-Aleksandra, vairākkārtējā Longines starptautisko sacensību laureāte, pasaules čempionātu konkūrā un olimpisko spēļu dalībniece.

Tikai trīs no 47 dalībniekiem spēja pārvarēt visus šķēršļus un nokļūt līdz finālam. Daudzkārtējais visprestižāko starptautisko jāšanas sporta sacensību uzvarētājs un īsts šā sektora virtuozs 21 gadu vecais Bertrams Alens pirmais nonāca līdz pārlēcienam, bet pieļāva kļūdu priekšpēdējā barjerā. Kā otrā startēja leģendārā franču jātniece Penelope Leprevū, kurai izdevās bez kļūdām pārvarēt visus šķēršļus un ieņemt pirmo vietu, tomēr tikai uz laiku… Pārlēcienu svinīgi pabeidza austrāliete Edvīna Topsa-Aleksandra – viņa lieliski noturēja savu pozīciju un visiem par pārsteigumu izrādījās visātrākā. Preses konferencē uzvarētāja neslēpa prieku. Viņa nebija domājusi, ka spēs pārspēt spēcīgākos konkurentus Bertramu un Penelopi un iegūt galveno balvu.

Teksts & foto: Marija Kiseļova

Komentēt

Top